Komunikacja w Zakopanem

Taksówką

Zakopane jest małym miasteczkiem dlatego znacznie lepiej poruszać się po nim pieszo. Jeśli jednak potrzebujesz wziąć taksówkę najlepiej wezwać ją przez telefon - jest to 30 procent taniej niż z postoju. Najwięcej taksówek jest w okolicy dworca PKP i PKS.

Samochodem

Jeśli nie przyjechałeś tu własnym samochodem to w Zakopanem można go wynająć, jednak gdy zamierzamy spędzić większość czasu w centrum miasta nie będzie nam potrzebny. Latem może się przydać by podjechać tu i tam, ale pamiętajmy, że zimą wiele miejsc jest trudniej dostępnych, część dróg bywa zablokowanych i niezbębny jest zimowy samochodowy ekwipunek w postaci łańcuchów i wszelkiego rodzaju odmrażaczy. Jak w każdym mieście tak i tutaj, samochodem nie wszędzie da się wjechać. Do ruchu wyłącznie pieszego przeznaczone są główne ulice w centrum Krupówki i ulica Piłsudskiego, a granicę ruchu samochodowego przy Tatrzańskim Parku Narodowym wyznacza Droga pod Reglami, dalej już pieszo albo transportem publicznym. Zakopane jest przygotowane do przyjęcia sporej liczby samochodów, w centrum najwięcej parkingów znajdziecie przy Al. 3-go Maja oraz przy Bronisława Czecha w okolicy stadionów sportowych i skoczni.

¦rodkami transportu publicznego

Zimą saniami ciągniętymi przez konie, a latem dorożką - wszystko to by Wasz pobyt tutaj uczynić jeszcze wspanialszym i bardziej atrakcyjnym! A tak na serio, to by dostać się w bardziej oddalone miejsca, na początek różnych górskich szlaków czy w najpiękniejsze doliny można skorzystać z autobusów PKS albo prywatnych minibusików. Dowiozą do wszystkich ważnych punktów rozpoczynających tatrzańską przygodę i w niektórych miejscach mogą wjechać dalej niż samochody osobowe. Większość przewoźników odjeżdża spod dworca autobusowego, 10 minut grogi od centrum miasta.

Kolejką linową i torową

Kolej linowa na Kasprowy Wierch od lat stanowi wielką turystyczną atrakcję. Trzeba jednak pamiętać, że w związku ze swoją popularnością, przyjemność ta wiąże się z odstaniem kilku godzin w długiej kolejce po bilet. Dlatego lepiej zakupić go dużo wcześniej, albo oglądnąć przejazd kolejki ze szlaku turystycznego - spacer na Kasprowy nie jest bardzo trudny, a po drodze widać jak na dłoni jej trasę i punkt przesiadkowy na Myślenickich Turniach. Po bilet na kolejkę torową pod Gubałówką nie musimy stać aż tak długo, warto więc tam wyjechać choćby na minutę po niezapomniany widok Tatrzańskiej panoramy. Z powrotem polecamy wybrać się pieszo, to zaledwie pół godziny, dobre dla zdrowia.

Dojazd do Zakopanego potrafi sprawić wiele trudności, tak jak i poruszanie się po jego górskich okolicach, dlatego pomocna będzie nasza mapa. Warto zapoznać się z nią jeszcze przed przyjazdem do tej pięknej części Polski.

Powyżej: Jak zawiodą już wszystkie środki miejskiej komunikacji, zawsze możesz jeszcze popłynąć rzeką...

Z lewej: Konie od zawsze obecne, wszędzie obecne i do tego pięknie obecne w tej góralskiej rzeczywistości, jak dasz trochę siana i wody pociągną wóz albo sanie, gdzie tylko Waszmość sobie życzysz.

Poniżej: Lubisz emocje? Już na sam widok tego wagonika kolejki linowej na Kasprowy Wierch podnosi się adrenalina.Wybierz hotel
 


SEANS U WITKACEGO
18 sierpnia (czwartek) 2016, godzina 18:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego ...


Restauracja Regionalna Siuchajsko

reviewed on 29.04.2024
"Pyszne jedzenie, zawsze dużo gości, ale czas oczekiwania na dania nie był długi. Miła obsługa, super podejście do gościa. Menu - j..."
napisz w�asn� opini�


Zakopane - dojazd
Zakopane - komunikacja
wyszukiwarka
Lawiny


Narty z Zakopanem
Zakopane - miasto
Podhale
Gubałówka
Tatry
Muzea


Zakopane nocą


Ważne Telefony
Zakopane Hotel Guide
Krakow Hotel Guide