Komunikacja w Zakopanem

Taksówką

Zakopane jest małym miasteczkiem dlatego znacznie lepiej poruszać się po nim pieszo. Jeśli jednak potrzebujesz wziąć taksówkę najlepiej wezwać ją przez telefon - jest to 30 procent taniej niż z postoju. Najwięcej taksówek jest w okolicy dworca PKP i PKS.

Samochodem

Jeśli nie przyjechałeś tu własnym samochodem to w Zakopanem można go wynająć, jednak gdy zamierzamy spędzić większość czasu w centrum miasta nie będzie nam potrzebny. Latem może się przydać by podjechać tu i tam, ale pamiętajmy, że zimą wiele miejsc jest trudniej dostępnych, część dróg bywa zablokowanych i niezbębny jest zimowy samochodowy ekwipunek w postaci łańcuchów i wszelkiego rodzaju odmrażaczy. Jak w każdym mieście tak i tutaj, samochodem nie wszędzie da się wjechać. Do ruchu wyłącznie pieszego przeznaczone są główne ulice w centrum Krupówki i ulica Piłsudskiego, a granicę ruchu samochodowego przy Tatrzańskim Parku Narodowym wyznacza Droga pod Reglami, dalej już pieszo albo transportem publicznym. Zakopane jest przygotowane do przyjęcia sporej liczby samochodów, w centrum najwięcej parkingów znajdziecie przy Al. 3-go Maja oraz przy Bronisława Czecha w okolicy stadionów sportowych i skoczni.

¦rodkami transportu publicznego

Zimą saniami ciągniętymi przez konie, a latem dorożką - wszystko to by Wasz pobyt tutaj uczynić jeszcze wspanialszym i bardziej atrakcyjnym! A tak na serio, to by dostać się w bardziej oddalone miejsca, na początek różnych górskich szlaków czy w najpiękniejsze doliny można skorzystać z autobusów PKS albo prywatnych minibusików. Dowiozą do wszystkich ważnych punktów rozpoczynających tatrzańską przygodę i w niektórych miejscach mogą wjechać dalej niż samochody osobowe. Większość przewoźników odjeżdża spod dworca autobusowego, 10 minut grogi od centrum miasta.

Kolejką linową i torową

Kolej linowa na Kasprowy Wierch od lat stanowi wielką turystyczną atrakcję. Trzeba jednak pamiętać, że w związku ze swoją popularnością, przyjemność ta wiąże się z odstaniem kilku godzin w długiej kolejce po bilet. Dlatego lepiej zakupić go dużo wcześniej, albo oglądnąć przejazd kolejki ze szlaku turystycznego - spacer na Kasprowy nie jest bardzo trudny, a po drodze widać jak na dłoni jej trasę i punkt przesiadkowy na Myślenickich Turniach. Po bilet na kolejkę torową pod Gubałówką nie musimy stać aż tak długo, warto więc tam wyjechać choćby na minutę po niezapomniany widok Tatrzańskiej panoramy. Z powrotem polecamy wybrać się pieszo, to zaledwie pół godziny, dobre dla zdrowia.

Dojazd do Zakopanego potrafi sprawić wiele trudności, tak jak i poruszanie się po jego górskich okolicach, dlatego pomocna będzie nasza mapa. Warto zapoznać się z nią jeszcze przed przyjazdem do tej pięknej części Polski.

Powyżej: Jak zawiodą już wszystkie środki miejskiej komunikacji, zawsze możesz jeszcze popłynąć rzeką...

Z lewej: Konie od zawsze obecne, wszędzie obecne i do tego pięknie obecne w tej góralskiej rzeczywistości, jak dasz trochę siana i wody pociągną wóz albo sanie, gdzie tylko Waszmość sobie życzysz.

Poniżej: Lubisz emocje? Już na sam widok tego wagonika kolejki linowej na Kasprowy Wierch podnosi się adrenalina.Wybierz hotel
 


SEANS U WITKACEGO
18 sierpnia (czwartek) 2016, godzina 18:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego ...


Pensjonat Zelek

reviewed on 03.12.2022
"Bardzo dobre warunki a ceny przystępne jak na centrum. Apartamenty super, widok z balkonu przepiękny. Wyposażenie na 6. Zawsze cieplutko ..."
napisz w�asn� opini�


Zakopane - dojazd
Zakopane - komunikacja
wyszukiwarka
Lawiny


Narty z Zakopanem
Zakopane - miasto
Podhale
Gubałówka
Tatry
Muzea


Zakopane nocą


Ważne Telefony
Zakopane Hotel Guide
Krakow Hotel Guide