... naucz się czegoś nowego!

Nie ukrywajmy, Zakopane to nie jest miasto uniwersyteckie, tak jak Kraków czy Warszawa, nie jest też miejscem skupiającym rzesze naukowców i myślicieli, a studenci przyjeżdżają tu raczej wypocząć, zabalować, zdobywać góry, a nie wiedzę. Nie jest też tak, że niczego się tu nie nauczycie. Specyfika tego miejsca objawia się jednak, również w dziedzinie jaką jest nauka. W mieście artystów i rekreacji, spotkacie właśnie takich nauczycieli.

Czy wiecie, że w Zakopanem można się nauczyć trudnej sztuki jaką jest lutnictwo? W słynnym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara znajduje się pracownia lutnictwa, w której młodzi ludzie uczą się sztuki tworzenia instrumentów strunowych. Szkoła z ponad 120 letnią tradycją specjalizuje się również w nauce rzeźby i tworzeniu mebli artystycznych. Osiągnięcia uczniów i sława absolwentów, czyni ją jedną z bardziej znanych ponadpodstawowych szkół w Polsce.

Kolejnym specyficznym miejscem nauki jest założone przez Helenę Modrzejewską i noszące jej imię Technikum Tkactwa Artystycznego. Początkowo będąca jedną z pierwszych szkół zawodowych dla kobiet na świecie, Krajową Szkołą Koronkarską, uczyła góralskie dziewczęta zawodu. Dzisiejsza szkoła jest prężnym ośrodkiem, w którym powstają nowoczesne tkaniny artystyczne, przejawiające wpływy regionalnych wzorów.

Jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę o historię filozofii, podstawy ekonomii, informatykę czy prawo wspólnotowe, czeka na Was młode Collegium Europejskie UJ, gdzie po trzech latach nauki, będziecie specjalistami ds. integracji europejskiej.

Pamiętajcie, że tu możecie pierwszy raz włożyć narty na nogi, by pod fachowym okiem zaliczyć pierwsze upadki na "oślej łączce", jak również, gdy jeździcie już wyborowo, szkolić szusy w grupach dla bardziej zaawansowanych. Zakopane jest bowiem zagłębiem szkółek narciarskich. Tutaj instruktorów znajdą trzylatki jak i państwo o kilkadziesiąt lat starsi, a będą tu najlepsi nauczyciele, bo kto może jeździc na nartach lepiej od samych górali? Czekają na Was liczne wypożyczalnie nart, trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności. Większość instruktorów posiada pełne uprawnienia Polskiego Związku Narciarskiego, co daje gwarancję, że lekcje narciarstwa będą nie tylko efektywne i bezpieczne, ale i ciekawe.

Edukacja...


... ale trochę inaczej

Atmosfera Zakopanego zaraża miłością do nart, więc jeśli planujecie tu spędzić choć kilka zimowych dni, z pewnością ulegniecie tej pasji, zarezerwujcie więc sobie jakiś grosz na tę okoliczność. Zakopane to jednak nie tylko narty, ale i wiele innych sportów. Możecie nauczyć się tu wspinaczki, paralotniarstwa czy eksploracji jaskiń. A może macie ochotę pochodzić na fokach? Nie wiecie co to za przygoda? Metoda zwana ski-touringiem to wyprawy na specjalnych nartach umożliwiających zarówno chodzenie jak i zjazd. Szkoły uczące podstaw ski-alpinizmu rozwijają się prężnie w Zakopanem, i choć nie jest to tani sport, ma on coraz więcej fanów. Może znowu sprawdzi się przysłowie, że człowiek uczy się całe życie?Wybierz hotel
 


SEANS U WITKACEGO
18 sierpnia (czwartek) 2016, godzina 18:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego ...


Restauracja Regionalna Siuchajsko

reviewed on 29.04.2024
"Pyszne jedzenie, zawsze dużo gości, ale czas oczekiwania na dania nie był długi. Miła obsługa, super podejście do gościa. Menu - j..."
napisz w�asn� opini�


Zakopane - dojazd
Zakopane - komunikacja
wyszukiwarka
Lawiny


Szlak architektury dawnej
Narty w Zakopanem
Muzea
Galeria Hasiora Tatry
Zakopane - poza miastem


Zakopane nocą


Ważne Telefony
e-krakow.com
e-warszawa.com
Zakopane Life