Dojazd do Zakopanego

Samolotem

Najbliżej Zakopanego, gdzie możesz dolecieć samolotem to słowackie lotnisko w Popradzie ok. 70 km lub krakowskie lotnisko w Balicach ok. 110 km, a ok. 200 km od Zakopanego położone jest lotnisko Pyrzowice w Katowicach. Chyba, że masz możliwość czarteru jakiejś awionetki lub prywatny helikopter. Wtedy lądowanie na przyszpitalnym lądowisku. Jeśli jesteś już w mieście Kraków to stąd masz trzy możliwości, podróż pociągiem, autobusem lub samochodem osobowym. Szerokiej drogi, a wybór należy do Ciebie!!!


Pociągiem

Do Zakopanego można dojechać ze wszystkich większych miast Polski - z Gdyni, Warszawy i Poznania do Zakopanego kursują Pociągi PKP Intercity. Aktualny rozkład jazdy można sprawdzić na stronie www.intercity.pl. Najbliższymi węzłami kolejowymi są Chabówka, Sucha Beskidzka i Kraków. Podróż pociągiem z Krakowa zabierze bez względu na rodzaj pociągu niestety prawie cztery godziny. Jest jednak w miarę komfortowa i napewno najbezpieczniejsza. Informacje o połączeniach pod zakopiańskim numerem tel: +48 (18) 2014504 lub pod nowym numerem ogólnopolskiej infolinii kolejowej 19 757*. Istnieje także możliwość zakupu biletu przez Internet

Autobusem

Pokusimy się o stwierdzenie, że dojazd autobusem to chyba najlepszy sposób na dotarcie do Zakopanego. Można skorzystać z kursowych przejazdów PKS, ale dużo atrakcyjniejszą propozycję zarówno pod względem cenowym jak i komfortu podróży oferują prywatne linie przewozowe Trans-Frej i Szwagropol. W bardzo wygodnych autokarach dociera się do zimowej stolicy Polski w dwie godziny, pod warunkiem, że nie podróżujemy w szczycie sezonu i tzw. Zakopianka nie jest zakorkowana. Linie kursują na trasie Kraków-Zakopane i Zakopane-Kraków z czestotliwością odjazdów co pół godziny. Przewoźnicy Ci w Krakowie odjeżdżają ze stanowisk Regionalnego Dworca Autobusowego, natomiast w Zakopanem z Zakopiańskiego Dworca Autobusowego przy ulicy Kościuszki. Autobusy te cieszą się dużym powodzeniem, więc lepiej w kup bilet wcześniej. Do i z zimowej stolicy Polski kursują także autobusy przewoźników PKS z różnych miast.

Samochodem

Do Zakopanego prowadzi droga krajowa nr 95, dojazd nią z Krakowa zajmuje około półtorej godziny, ale kto bywa często już wie, że dojazd samochodem zwłaszcza zimą może być problemem. Można więc skorzystać z innej opcji i wybrać się do Zakopanego malowniczą trasą przez Czarny Dunajec. Szczególnie gdy towarzyszą nam opady śniegu, trudne warunki na Zakopiance, która miejscami jest kręta i dość wąska tworzą się bardzo szybko. Lepiej nie wybierać się bez łańcuchów, mając na uwadze fakt, że jak już dobrniemy do celu, to tam śniegu będzie jeszcze więcej. Pamiętajmy od odmrażaczach do szyb i zamków, bo jak wrócimy do samochodu po dniu spędzonym na stoku lub w górach, możemy prędko nie odjechać do domu.

W poznaniu Zakopanego i jego okolic pomoże Ci nasza mapa oraz rady i wskazówki, jak funkcjonuje miejski transport i komunikacja.

Powyżej: Leć do Zakopanego!

Z lewej: Dlaczego nie wybrać się na przełaj?

Poniżej: Alternatywą zawsze będzie napisanie noweli w czasie jaki zabiera podróż pociągiemWybierz hotel
 


SEANS U WITKACEGO
18 sierpnia (czwartek) 2016, godzina 18:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego ...


Restauracja Regionalna Siuchajsko

reviewed on 29.04.2024
"Pyszne jedzenie, zawsze dużo gości, ale czas oczekiwania na dania nie był długi. Miła obsługa, super podejście do gościa. Menu - j..."
napisz w�asn� opini�


Zakopane - dojazd
Zakopane - komunikacja
wyszukiwarka
Lawiny


Narty z Zakopanem
Zakopane - miasto
Podhale
Gubałówka
Tatry
Muzea


Zakopane nocą


Ważne Telefony
Zakopane Hotel Guide
Krakow Hotel Guide
Tel Aviv Hotels
e-krakow.com
e-warszawa.com