Galeria Władysława Hasiora


Galeria autorska Własdysława Hasiora to Oddział Muzeum Tatrzańskiego, z którym artysta związał się w 1985 roku, kiedy to Urząd Miasta przekazał mu budynek dawnej leżakowni sanatorium "Warszawianka", który przekształcił się w pracownię artysty będącą pod opieką muzeum. W budynku powstały również sale wystawowe i koncertowe. Do dziś miejsce to pełni funkcję galerii artysty. Władysław Hasior był rzeźbiarzem, malarzem i scenografem związanym z Podhalem. Jego twórczość choć nawiązuje do nowoczesnych prądów artystycznych takich jak surrealizm, rzeźba abstrakcyjna czy nowy realizm , sięga po tradycyjne rzemiosło i twórczość ludową. W galerii zobaczyć można stałą ekspozycję prac artysty od środy do niedzieli.

Galeria Władysława Hasiora in English

spis miejsc
opinie

Mapa

location:
Centrum Miasta

adres:
ul. Jagiellońska 18b

telefon:
+48 (018) 2066871

fax:

EMAIL Galeria Władysława Hasiora

Galeria Władysława Hasiora stronaWybierz hotel
Wycieczki
Kursy narciarstwa

 


Muzeum Stylu Zakopiańskiego
Villa Atma
Szlak architektury drewnianej
Galeria Hasiora
Muzea
Kultura w Krakowie

Galeria Władysława Hasiora

"Tak,to fascynująca twórczość !Byłam w tej galerii jakieś 20 lat temu i do tej pory nie mogę zapomnieć wrażenia jakie zrobiły na mnie te wszystkie eksponaty.Podobno często Pan Władysław z ukrycia przyglądał się reakcjom zwiedzających i ich interpretowaniu dzieł.Uwielbiam taką sztukę!"

Katarzyna
24.11.2011
Ocena
5/5

"to piękne co temu gościowi przychodziło do głowy.jestem pełen zachwytu i podziwu jego talentu."

eugeniusz
03.07.2010
Ocena
4/5

"Bardzo niezwykłe miejsce."

crep
27.05.2010
Ocena
3/5

"uciekalismy do tego frikowego miejsca na wagary z liceum plastycznego ! facet mial niezle porobione pod sufitem skoro takie psychodeliki wymyslal jak z horrorow mnie najbardziej podobal sie wozek dla dziecka wypchany piaskiem i krzyzykami ..."

olaska
23.08.2007
Ocena
3/5