Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara


Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem imienia Antoniego Kenara to najlepsza tego typu szkoła w okolicach. Wychowała wielu znanych i ambitnych artystów takich, jak m.in. Władysław Hasior, Stanisław Kulon, Antoni Rząsa, Bronisław Tusk. Patron Liceum to jednocześnie były dyrektor tej placówki, który w czasie swojej kadencji dokonał tutaj głębokiej reformy oświatowej. Zaraz po jego śmierci szkołę oficjalnie nazwano jego imieniem. Dzięki jego działaniom Liceum stało się prawdziwym środkiem kultury w Zakopanem, w którym obok szacunku dla tradycji ludowej pielęgnowano swobodę twórczą, dogłębną znajomość warsztatu oraz znajomość trendów w sztuce współczesnej.

Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara in English

spis miejsc
opinie

Mapa

location:
Town Centre

adres:
ul. Kościeliska 35

telefon:

fax:

EMAIL Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara

Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara stronaWybierz hotel
Wycieczki
Kursy narciarstwa

 


Muzeum Stylu Zakopiańskiego
Villa Atma
Szlak architektury drewnianej
Galeria Hasiora
Muzea
Kultura w Krakowie

Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara

"WSPANIAŁE SZKOLNE LATA 1975-1980, NIE ZAPOMNĘ ICH NIGDY. NAUCZYCIELI TEŻ NIE ZAPOMNĘ BO KAŻDY WNIÓSŁ COŚ W MOJE ŻYCIE. DZIŚ UPRAWIAM INNY ZAWÓD, RÓWNIEŻ ARTYSTYCZNY - WOLNY ZAWÓD, ALE TO CO OTRZYMAŁAM JAKO NASTOLATKA PROCENTUJE I DZIŚ. POLECAM WSZYSTKIM SZKOŁĘ ANTONIEGO KENARA ZASŁUŻONEGO DLA POLSKI ARTYSTY TATERNIKA"

KRUZER
10.08.2012
Ocena
3/5

"żal pl"


04.04.2009
Ocena
1/5

"Stary "Kenar" to była niezwykła i bardzo profesjonalna szkoła,prawdziwe Lycee De Beaux Arts i wspaniały krąg kenarowców. Z okazji 130-lecia składam bardzo serdeczne życzenia "STAREMU" i "NOWEMU" Kenarowi ...trwaj twórczo...abyś był."

Grażyna absolwentka z 1975r
26.09.2008
Ocena
3/5

"najlepsze i bardzo przyjazne dla rozwoju talentow -liceum plastyczne jestem wdzieczna losowi ze moje corki tam trafily i ukonczyly to wspaniale liceum teraz moga realizowac swoje marzenia i rozwijac pasje i talenty"

HALINA
19.07.2008
Ocena
5/5

"cudowna szkola wielki czlowiek pan dyrektor/stos uczen mistrz tak upragniony przez nas madre dobro/cudowna i piekna pani sekretarka serce kenara.dziekuje"

mariola
04.02.2008
Ocena
3/5