Wydarzenia kulturalne w Zakopanem...

obecnie (9/2020)

wkrótce (10/2020)Wybierz hotel
Wycieczki
Kursy narciarstwa

 


SEANS U WITKACEGO
18 sierpnia (czwartek) 2016, godzina 18:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 2...


Salomon

reviewed on 15.09.2020
"Nie ma takiego sklepu. Jedyny sklep Salomona jaki znalazłem to Krupówki 40 [w galerii]...."
napisz własną opinię


Zakopane - dojazd
Zakopane - komunikacja
wyszukiwarka


Szlak architektury drewnianej
Narty w Zakopanem


Zakopane Nocą


Ważne Telefony
Berlin Guide
The Love Parade

V Dni Zakopanego

To wspaniała okazja, aby zapoznać się z kulturą tej przepięknej części Polski. Wiele imprez i wydarzeń kulturalnych, liczne konkursy, przeglądy teatralne i koncerty zespołów regionalnych spowodują, że ciężko będzie opuścić te górskie okolice. Co więcej, włąśnie wtedy przypada X rocznica wizyty Ojca Jana Pawła II pod Giewontem

kiedy ? - 31 maja - 4 czerwca 2007
gdzie ?
- Teren Zakopanego
więcej
- kliknij tutaj

Akcja dla Doliny Kościelskiej

Firma Timberland oraz Tatrzański Park Narodowy organizują akcję regeneracji Doliny Kościeliskiej, która ma na celu również wyedukowanie wszystkich zainteresowanych na czym polega problem związany właśnie z tą części parku. W związku z nadmierną koncentracją turystów i odwiedzających Tatrzański Park Narodowy - Dolina Kościelska jest narażona na znaczne szkody i degradacje terenu.

zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt mailowy: info@timberlandwspiera.pl

kiedy ? - 5 czerwca 2007
gdzie ?
- Dolina Kościelska / Tatry
więcej
- kliknij tutaj

II Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej

Idea festiwalu zrodziła się z chęci uczczenia wspaniałej i ważnej dla naszej narodowej świadomości i wspólnej kultury osoby, jaką niewątpliwie był Papież Jan Paweł II. Odnajdą się tutaj zarówno ci, pragnący kontaktu ze szeroko pojętą sztuką, teatrem, itd., ale również ci, chcący w ciszy i skupieniu poświęcić modlitwę ku pamięci wielkiego rodaka.

kiedy ? - 7 - 10 czerwca 2007
gdzie ?
- Teren Zakopanego
więcej
- kliknij tutaj

Wierchowe Sspotkania z Muzyką z cyklu: Andrzej Barandstatter & przyjaciele cz.3

Brandstatter to góralski pieśniarz i autor tekstów. To również twórca takich legend góralskiej muzyki, jak Krywań i Hawrań. Z nimi wyśpiewywał wiele nagród na festiwalach. Andrzej Brandstatter chory jest na stwardnienie rozsiane i walczy obecnie z tą ciężką chorobą. Wierchowe Spotkania w pewnym sensie mają być wyrazem solidarności z pieśniarzem, który już nie gra, ale śpiewa oraz pisze teksty piosenek. W tym roku po raz trzeci wraz z przyjaciółmi zagra w Zakopanem.

kiedy ? - 7 – 8 lipca
gdzie ?
- Zakopane
więcej
- kliknij tutaj

Panopticum wg. Juliana Tuwima

Teatr Witkacego zaprasza na spektakl - "Panopticum" Sztuka opiera się na mieszance i kolażu wierszy jednego z najwybitniejszych poetó polskich - Juliana Tuwima. Scenariusz, reżyseria - Andrzej Dziuk

kiedy ? - 9 czerwca 2007, godz. 17.00
gdzie ?
- Kawiarnia Teatru - Scena A. Bazakbala
więcej
- kliknij tutaj

Kolejne spotkania z muzyką Szymanowskiego

9 czerwca - Recital Marka Szlezera – na fortepian, w programie: utwory Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego

10 czerwca - koncert pianisty Marka Ciesielskiego przy okzaji promocji książki Teresy Chylińskiej „Karol Szymanowski – monografia”.

kiedy ? - 9, 10 czerwca 2007,
gdzie ?
- Muzeum Narodowe w Krakowie – Oddział Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”, ul. Kasprusie 19
więcej
- kliknij tutaj

VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

Inauguracyjny koncert festiwalu organowego odbędzie się w pierwszą sobotę wakacji w kościele pw. Najświętszej Rodziny na Krupówkach. Pomimo tego, że ma ona niewielki staż, stała się już w jedną z najistotniejszych imprez kulturalnych, jakie przypadają na zakopiańskie lato. muzyka organowa w wykonaniu znakomitych artystów z kraju i z zagranicy rozbrzmiewać będzie w weekendowe wieczory aż do 17 sierpnia, kiedy to Festiwal Organowy przekaże swoją pałeczkę XXXVIII Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich. To dobra okazja dla każdego miłośnika muzyki organowej, zarówno tej w wykonaniu muzyków zagranicznych, jak i tych z wielu miast Polski. Usłyszeć będzie można zarówno znane utwory, jak i te mniej znane, prezentujące twórczość rodzimych kompozytorów.

kiedy ? - 24 czerwca – 17 sierpnia
gdzie ?
- Kościół pw. Najświętszej Rodziny na Krupówkach
więcej
- kliknij tutaj